ODDĚLENÍ IKEA


Ikea výrobky jsou zaměřeny na celou domácnost a k dispozici je velká škála výrobků od klasického nábytku až po nejrůznější bytové doplňky. Všechny tyto produkty IKEA spojuje hned několik věcí. Jednak je to moderní, funkční a osobitý design. Každý z výrobků má svého designera, historii a také vlastní jméno. Pojmenovávání výrobků švédsky znějícími jmény zavedl sám zakladatel firmy Ingvard Kamprad, který trpí dyslexií a původní názvy výrobků si nebyl schopen zapamatovat.

Druhým a velmi významným společným znakem všech IKEA výrobků je cena. Filozofie společnosti IKEA je vyrábět a prodávat co nejdostupnější výrobky všem lidem, a proto se snaží držet cenu výrobků co nejníže. Cena je prý dokonce to první, co se u nového výrobku navrhuje. A třetím ne méně důležitým prvkem obchodního modelu IKEA jsou výrobky balené do plochých krabic. Tím IKEA usnadňuje svým zákazníkům přepravu, kteří si výrobek jednoduše doma smontují.

IKEA nabízí výrobky do celé domácnosti a i své obchodní domy a katalogy má tematicky rozdělené do těchto oddělení:

Jídelny

V oddělení jídelen nabízí IKEA výrobky související s pohodlným stravováním. V tomto oddělení si můžete
zakoupit příbory, stoly a židle, prostírání, úložné prostory, skleněné nádobí a džbány, stolní nádobí a další doplňkové výrobky.

Kuchyně

Kuchyně je základ každého domova, a proto se IKEA poslední dobou výrazně zaměřuje na kuchyňský sektor. Nabízí celé vestavěné či solitérové kuchyně, kuchyňské stolky, džezy a baterie, osvětlení, kuchyňské spotřebiče, věci potřebné k vaření či speciální úchytky. Hlavní předností je internetová aplikace, pomocí které si můžete virtuálně vymodelovat vaši kuchyň a pak už jen zakoupit.

Koupelny

Do Vaší koupelny si můžete pořídit umyvadla a baterie, koupelnová zrcadla, osvětlení do koupelny či skříňky a police. Samozřejmostí je koupelnový textil a další související produkty. Nejznámějšími sériemi koupelnových IKEA výrobků jsou Godmorgon, Lilliängen, Freden, Grundtal a Molger.

Obývací pokoje

V tomto oddělení si můžete zakoupit sedačky, křesla, úložné prostory, konferenční a odkládací stolky, osvětlení a další doplňkové produkty. Výrobky pro obývací pokoje má IKEA rozděleny do vybraných sérií jako Ektorp, Karlstad, Billy, Lack či Expedit. Výběr je opravdu pestrý.

Ložnice

V oddělení Ložnice si můžete pořídit kvalitní matrace nebo přímo celé postele, zrcadla, úložné prostory, ložnicové osvětlení a textil.
To ale samozřejmě není všechno. Obchodní domy i katalog IKEA nabízí další oddělení jako Dětská IKEA, Haly a předsíně, Pracovny, Pro mladé, Prádelny a další. Na své si zkrátka přijde každý, protože nabídka výrobků IKEA je doslova ohromující.

V IKEA můžete pořídit kompletní vybavení bytu či domu od velkých úložných skříní přes koberce až po lis na česnek. Nejste navíc limitováni svými současnými finančními možnostmi, neboť IKEA nabízí kromě mnoha slev a výhod i nákup na splátky, a to i s nulovým navýšením. IKEA je zkrátka živým důkazem, že se dá skloubit dohromady moderní nábytek za rozumnou cenu s kvalitní péčí o zákazníka a užitečnými doplňkovými službami.

Ikea máte možnost nakupovat i na splátky. Vytvořit si domov svých snů tak může být celkem jednoduché. Už dnes můžete mít nový nábytek podle svého přání.